خانه / تغذیه٬تناسب اندام / لیفت باسن برزیلی + راهنمایی کامل

لیفت باسن برزیلی + راهنمایی کامل

در مورد لیفت باسن برزیلی چه می دانید؟ آیا با مزایا، نحوه انجام و عوارض آن آشنایی دارید؟ آیا این روش زیبایی نیاز به لیپوساکشن یا تامی تاک دارد؟ در سال های اخیر تعداد عمل های لیفت باسن برزیلی به طور قابل ملاحظه ای در آمریکا افزایش یافته است، به طوری که تعداد این عمل ها بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رشد ۲۶ درصدی داشته است. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام، تمامی موارد و نکاتی که در ارتباط با این عمل زیبایی باید بدانید جمع آوری شده است.

لیفت باسن برزیلی – تاریخچه عمل های زیبایی باسن

در طی ۲۰ سال گذشته عمل لیفت باسن به قدری معروف شده است که از آن به عنوان یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در رسانه ها یاد می ‌شود. در حقیقت لیفت و تزریقات باسنی تا قبل از سال ۲۰۰۰ به ندرت انجام می ‌شد به شکلی که برخی از جراحان زیبایی آمریکا تمایلی به انجام این عمل نداشتند.

لیفت باسن برزیلی

با ظهور روش های ایمپلنت سینه، لیفت باسن کم کم در میان مردم شایع شد. با وجود این که ایده افزایش اندازه سینه با روش های مشابه لیفت باسن از سال ۱۹۸۰ مطرح شده بود، مقاله ای در ارتباط با افزایش اندازه باسن تا سال ۱۹۶۹ منتشر نشد.

اولین عمل های انجام شده به منظور افزایش اندازه باسن با کمک ایمپلنت های استفاده شده در عمل های زیبایی سینه انجام می ‌گرفت. واضح است که این عمل ها نتایج قابل قبولی نداشتند.

با گذشت زمان پزشکان روش های بهتر و ایمپلنت های مناسب تری را برای این عمل زیبایی یافتند. این ایمپلنت ها به طور خاص برای قرارگیری بین پوست و خارجی ترین لایه عضلانی ناحیه گلوتئال طراحی شده بود. با این وجود نتایج به طور چشم گیری بهبود نیافت و همچنان بسیاری از افراد رضایت کافی از نتایج عمل نداشتند.

کمی بعد از این عمل ها جراحان دریافتند که آناتومی این ناحیه از بدن بسیار پیچیده تر از یک لایه عضلانی می ‌باشد. دکتر هوزه روبلز اولین جراحی بود که ایمپلنت ها را بین ۲ لایه عضلانی قرار داد. این عمل زیبایی با نام گلوتئوپلاستی زیر عضلانی معروف شد و بسیار موثرتر از روش های پیشین خود بود؛ اما باز هم نتایج دلخواهی را به همراه نداشت؛ در نتیجه پزشکان به دنبال یافتن روشی بهتر به مطالعات خود ادامه دادند.

تکنیک بعدی که مورد استفاده قرار گرفت ایمپلت درون عضلانی بود. در این روش نیز مشابه گلوتئوپلاستی زیر عضلانی، ایمپلنت ها در بین لایه های عضلانی قرار می‌گرفتند اما با این تفاوت که به سطح نزدیک تر بودند. این ویژگی نتایج بهتر و پایدارتری را به دنبال داشت.

در حال حاضر از این روش می‌توان برای ایمپلنت های بزرگ استفاده کرد اما بیشتر ایمپلنت های مصنوعی برای قرارگیری در این ناحیه متحرک طراحی نشده اند. تمامی این محدودیت ها جراحان زیبایی آمریکای جنوبی را واداشت تا روش های نوینی را مبنی بر انتقال چربی ابداع کنند.

در اوایل دهه ۹۰ میلادی با گسترش روش های لیپوساکشن، دکتر ایو پیتانگوی با استفاده از چربی های نواحی دیگر بدن و انتقال آن ها به باسن توانست روشی نو را در عمل های زیبایی پایه گذاری کند. این همان روشی بود که امروزه به نام لیفت باسن برزیلی در میان مردم شناخته می‌ شود.

لیفت باسن برزیلی

روش انجام لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی با استفاده از لیپوساکشن چربی های زائد را از نواحی نزدیک به باسن برداشته؛ سپس آن ها را به باسن تزریق می‌ کند تا باسن شکل و اندازه دلخواهی پیدا کند.

به طور کلی این عمل زیبایی شامل ۲ مرحله زیر است:

مرحله اول: لیپوساکشن

در بخش اول جراحی، چربی های اضافی به کمک لیپوساکشن برداشته می‌ شود. به خاطر این که در این روش چربی های زائد نواحی دیگر بدن برداشته می‌ شود؛ لیفت باسن برزیلی می تواند ظاهر کلی شما را نیز در کنار باسن ‌تان جذاب تر کند.

مخزن های اصلی چربی نواحی شکم، ران و کمر می ‌باشد. معمولاً در این نواحی چربی فراوانی وجود دارد و نیازی به برداشت از نواحی دیگر نمی ‌شود. با این حال اگر نیاز شود می‌توان از مناطق دیگر بدن نیز چربی برداشت کرد.

لازم به ذکر است که چربی باید به صورت قرینه از ۲ سمت بدن و به طور مساوی برداشت شود. پس از استخراج، چربی ها فرآوری شده و تمامی ناخالصی ها، بافت ها و مایعات موجود در آن شسته می ‌شود.

مرحله دوم: انتقال چربی

مرحله دوم عمل شامل تعداد فراوانی از تزریقات چربی خالص به ناحیه باسن می ‌باشد. جراح با کمک این چربی ها تمامی ناحیه گلوتئال را به گونه ای شکل می ‌دهد تا باسن بزرگ تر به نظر برسد.

تمامی فرآیند جراحی به حداقل ۲ ساعت زمان نیاز دارد و بسته به درخواست های مراجعه کننده این زمان می ‌تواند بیشتر به طول بینجامد. برخی از فاکتور های موثر بر زمان عمل به شرح زیر می‌ باشد:

 • میزان چربی مورد نیاز برای برداشت
 • مدت زمان فرآیند خالص سازی چربی قبل از تزریق دوباره

معمولاً افراد پس از اتمام عمل تا چند هفته دچار ورم و کبودی می ‌شوند. هر گونه درد پس از جراحی به کمک داروهای تجویز شده قابل کنترل است.

نتایج لیفت به محض اتمام عمل جراحی قابل مشاهده است؛ با این حال باید توجه داشت که ناحیه کمر تا مدتی ورم خواهد داشت و با بهبودی، اندازه باسن کمی کاهش می ‌یابد.

نتایج نهایی عمل پس از حدود ۳ ماه بازیابی و بهبودی به طور کامل مشخص خواهد شد.

باسن پس انجام لیفت برزیلی، برخلاف ایمپلنت های سیلیکونی، بسیار طبیعی دیده می ‌شود و هیچ گونه محدودیت حرکت و آلرژی به همراه نخواهد داشت. تمامی این مزیت ها به این خاطر است که در این روش تماماً از چربی خود فرد به منظور حجم دادن باسن استفاده می ‌شود.

در دهه های اخیر، این روش بهینه شده و محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. عملی که قبلاً بسیار نادر و سنگین بود؛ امروزه به راحتی و با دوره بهبودی بسیار کوتاه در حال انجام است.

لیفت باسن برزیلی

مزایای لیفت باسن

لیفت باسن برزیلی عملی خاص است که در آن با استفاده از چربی های فرد، باسنش را به دلخواه شکل می ‌دهند.

از آن جا که در این روش، چربی از نواحی دیگر بدن برداشته شده و به باسن منتقل می ‌شود؛ لیفت برزیلی برای افرادی که می ‌خواهند در کنار باسن، سایر نواحی اندامشان را نیز به کمک لیپوساکشن شکل دهند، روش ایده آلی است. همچنین به خاطر این که در این روش از چربی خود فرد استفاده می ‌شود؛ احتمال ایجاد حساسیت وجود ندارد.

واضح است که به منظور دستیابی به نتایج مورد نظر باید ذخیره چربی فرد به اندازه کافی باشد. افرادی که فاقد چربی کافی می ‌باشد؛ می توانند از روش های جایگزین مانند ایمپلنت استفاده کنند.

برخی از فواید لیفت باسن برزیلی:

 • حجم دهی مناسب باسن
 • لیفت بخش تحتانی باسن
 • شکل دهی به تمامی بدن
 • کاهش سلولیت
 • افزایش اعتماد به نفس
 • قابل تنظیم بودن: یکی از مشکلات ایمپلنت، ثابت و غیرقابل تغییر بودن اندازه قالب ها می ‌باشد. به همین خاطر بازه تصمیم گیری افراد در این روش محدود می ‌شود؛ اما در روش لیفت برزیلی افراد آزادی انتخاب دارند و می ‌تواند حجم و اندازه باسن‌ شان را مطابق با سلیقه ‌شان تغییر دهند. پس از استخراج و خالص سازی چربی، جراح می ‌تواند مقدار تزریق را کنترل کرده و مطابق با میل شما باسن ‌تان را شکل دهد.
 • ماندگاری طولانی مدت: مدت زمان لازم برای بهبودی پس از لیفت برزیلی می ‌تواند تا چندین ماه طول بکشد که در مقابل ماندگاری طولانی مدت نتایج عمل، زمان کوتاهی است. به محض قرارگیری چربی در محل مناسب و ایجاد ارتباط با عروق خونی نتایج، قابل مشاهده خواهد بود.

مدت ماندگاری اثر لیفت برزیلی بسته به سن و نوسات وزنی متغیر است که با رعایت یک سبک زندگی سالم می ‌تواند ماندگاری دائم داشته باشد.

کاندیدا‌های مناسب برای انجام لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی را بر روی بسیاری از بدن ها می‌توان انجام داد؛ با این حال ضوابطی وجود دارد که برخی از افراد را از انجام عمل باز می ‌دارد. کاندیداهای مناسب جهت انجام این عمل دارای ویژگی های زیر می ‌باشند:

 • سن بین ۱۸ الی ۵۰ سال
 • فرد باید شرایط فیزیکی و روانی مناسب داشته باشد
 • وزن فرد نباید بیش از ۱۵ کیلو بالای وزن ایده آل باشد

متاسفانه لیفت باسن برزیلی برای هر کسی مناسب نیست. افرادی که لاغر می ‌باشند و ذخیره چربی مناسبی در نواحی شکم و ران ها ندارند؛ کاندیدای مناسبی جهت انجام لیفت نیستند. جراحان زیبایی به این دسته از افراد لاغر که تمایلی به استفاده از ایمپلنت هم ندارند؛ پیشنهاد می ‌کنند تا کمی بر وزن خود بیفزایند.

افرادی که اضافه وزن بیش از حد نیز دارند؛ گزینه مناسبی به منظور انجام لیفت باسن نمی ‌باشند. لیپوساکشن به منظور کاهش وزن طراحی نشده و تنها می ‌تواند ذخایر چربی ای که به کمک ورزش و رژیم از بین نمی ‌روند را حذف کند. بر همین اساس افرادی که ۲۵ الی ۳۰ پوند از وزن ایده آل‌شان سنگین تر می ‌باشند؛ بهترین گزینه جهت انجام این عمل زیبایی هستند.

افرادی که مشکلات خونریزی یا دیابت دارند نیز به هیچ عنوان نباید به سراغ لیفت برزیلی بروند؛ زیرا در این روش میزان قابل توجهی از خون و مایعات بدن توسط لیپوساکشن برداشته می ‌شود.

افرادی که از دارو های رقیق کننده خون استفاده می ‌کنند؛ باید از چند هفته قبل انجام عمل مصرف دارو را قطع کنند.

لیفت باسن برزیلی

نکاتی که بهتر است قبل از لیفت باسن برزیلی رعایت کنید:

مشاوره با یک جراح پلاستیک

با انجام این کار شما می ‌توانید تمامی پرسش های مربوط به فرآیند جراحی که ذهن‌ تان را درگیر کرده است؛ از یک متخصص بپرسید.

رعایت یک رژیم غذایی سالم

تغذیه مناسب و نوشیدن آب به میزان کافی می ‌تواند سیستم ایمنی را تقویت کند و بدن شما برای عمل آماده تر سازد.

کنترل میزان استرس

انجام فعالیت هایی مانند یوگا و مراقبه می ‌توانند میزان اضطراب شما را قبل از عمل کاهش دهند. همچنین این دسته از فعالیت ها می ‌توانند سرعت بهبودی پس از عمل را افزایش دهند.

مصرف تمامی مکمل ها و داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید

لازم است که ۲ هفته پیشتر از انجام عمل، مصرف داروهایی نظی